WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA INSTYTUTU ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA INSTYTUTU ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNO...

Bezpieczna żywność

IRZiBŻ PAN
Wszystko o jedzeniu. Naukowcy z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz eksperci koncernu spożywczego Maspex zorganizowali cykl warsztatów dla dzieci.

Ocena jakości mleka, chemiczne i fizyczne właściwości żywności, a także – czym są suplementy diety. Do końca lutego w każdą sobotę w siedzibie Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN  przy ul. Tuwima w Olsztynie odbywają się warsztaty na temat bezpieczeństwa żywności. Uczniowie warmińsko-mazurskich szkół sprawdzają prawdy i mity o suplementach diety, tworzą inteligentne opakowania żywności i poznają alergeny pokarmowe.

Wszystko pod okiem naukowców i z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury badawczej. Jednym z celów warsztatów w laboratoriach badań żywności jest wyjaśnienie, jak czytać etykiety na produktach spożywczych. W skomputeryzowanej pracowni oceny sensorycznej, uczniowie mogli natomiast sprawdzić swoją wrażliwość swojego węchu.

AnnualFoodAgenda to unikatowa seria warsztatów, wykładów

i pokazów podnoszących świadomość społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa żywności, innowacji w
sektorze rolno-spożywczym oraz problemu marnowania żywności. Do tej pory w akcjach prowadzonych przez naukowców olsztyńskiego Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN oraz ekspertów Maspex wzięło udział już niemal 5 tysięcy osób z całej Polski.