WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA INSTYTUTU ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA INSTYTUTU ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNO...

Lidzbarski dom seniora ma 5 lat

LIDZBARK
Dzienny dom „Senior +” w Lidzbarku to bardzo ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Ten wyjątkowy ośrodek świętuje 5-lecie działalności.

Dbanie o najstarszych mieszkańców miasta to obowiązek każdego z nas. Dzienny dom opieki „Senior +” w Lidzbarku obchodzi już 5. urodziny. To bardzo ważne miejsce dla mieszkańców miasta oraz gminy. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ośrodek udaje się ciągle rozwijać i modernizować, tak aby podopieczny mogli czuć się tutaj jak najlepiej. „Cieszę się, że udaje nam się wspierać naszych seniorów, staramy się o nich dbać i myślę, że takie miejsce oczywiście było bardzo potrzebne. I już za chwilę, gdy wrócimy do pełnej normalności, mam nadzieję, że jeszcze więcej mieszkańców naszego miasta i gminy będzie mogło aktywnie z tego miejsca korzystać” - mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. To placówka ważna nie tylko dla miasta i gminy, ale także dla powiatu działdowskiego. „Jednostki tego typu są bardzo ważne jeśli chodzi o społeczeństwo, starszą przynajmniej grupę społeczeństwa naszego powiatu. Cieszymy się bardzo, że tych jednostek przybywa, ale jedną z najstarszych i najwcześniej powołanych była właśnie ta jednostka w Lidzbarku” - przypomina starosta działdowski Paweł Cieśliński.

To wyjątkowe miejsce cechuje się miłą atmosferą oraz profesjonalną opieką. Każdy z podopiecznych znajdzie tu dla siebie najbardziej odpowiednią rozrywkę. Dom seniora organizuje m.in. liczne wycieczki czy gry integracyjne. „Zajęcia, które proponujemy, to muzykoterapia, terapia zajęciowa, treningi kulinarne, rehabilitacja grupowa i indywidualna. Spotkania z psychoterapetuą, również są to zajęcia indywidualne i grupowe. Do tego mamy wyjazdy na basen, wycieczki organizowane” - wymienia Iwona Bartkowska, kierownik dziennego domu „Senior+” w Lidzbarku.

Lidzbarski dom opieki dziennej przyjmuje osoby po 60. roku życia, nieaktywne zawodowo. Obecnie korzysta z niego ponad 40 osób.